Červenec 2009

spánek!

15. července 2009 v 16:56 | gogosisi |  Váha, Tuky .._
NEDOSTATEK SPÁTKU PODPORUJE UKLÁDÁNÍ TUKŮ!!!!!!!

Stání!

15. července 2009 v 16:54 | gogosisi |  Váha, Tuky .._
Stand
Ke shazování kilogramů stačí podle amerických vědců málo. Kdo si tedy jako novoroční předsevzetí dal shazování nadbytečných tukových zásob, ten by měl od počátku ledna více stát. Mnohem více kalorií totiž spálíme, pokud při nejrůznějších aktivitách stojíme.
Podle profesora Marca Hamiltona z University of Missouri jen několik málo pohybů navíc udržuje tělo ve formě a brání přibývání na váze.
V řadě studií prokázal profesor Hamilton, že právě při sezení jsou hormony štěpící tuky potlačovány, zatímco při stání naopak fungují mnohem intenzivněji. Vedle pravidelného cvičení tedy stačí, abychom se v domácnosti či kanceláři častěji zvedli ze židle, křesla či sedačky.
"Změna životního stylu nevyžaduje, aby lidé strávili hodiny cvičením v tělocvičně, ale místo toho zlepšili kvalitu toho, co již denně dělají," dodal Hamilton pro britský Daily Mail. Budete-li sledovat televizi či pracovat u počítače - stůjte. Pomůžete tak svému tělu spalovat mnohem více kalorií, než při sezení.

10 úžasnej věcí!!!

15. července 2009 v 16:54 | gogosisi |  Diety
...to nej pohromadě

PODMÁSLÍ
Studie ukázaly, že vápník velmi účinně napomáhá spalování tuků. Půl litr (nízkotučného!) podmáslí pokryje navíc až 75% vaší denní potřeby vápníku.
CHILLI
Už jen nepatrné množství pálivých papriček zvyšuje termogezi (produkci tepla) v těle až o 25%. Spotřeba kalorií se tak nakrátko zvýší!
ZELENÝ ČAJ
Studie prokázaly, že katechiny, které zelený čaj obsahuje, zabraňují ukládání tuků a zvyšují spotřebu energie.
ZÁZVOR
Obsahuje látku s názvem gingerol, která povzbuzuje látkovou výměnu a zažívání.
ČERVENÉ MASO
S obsahem 80 mg L-karnitinu na 100 g patří všechny červené druhy masa, jako je hovězí a jehněčí, k dodavatelům účinného spalovače tuků.
LOSOS
Tato mořská ryba dodává do těla velké množství jódu, který se podílí na vytváření hormonu štítné žlázy. Tím se také pozitivně ovlivňuje funkce vašeho metabolismu.
VODA
Životodárná tekutina uhasí žízeň a přitom neobsahuje žádné kalorie. Naplní žaludek a zmírní pocit hladu. Nové lékařské studie dokazují, že nejenže nám pití vody nedodává žádné kalorie, ale dokonce nějaké spotřebovává. Čím studenější, tím je spotřeba větší. Stačí 2 litry denně.
SKOŘICE
Zlepšuje tvorbu inzulinu (hormon regulující hladinu cukru v krvi), pomáhá spalovat tuky a redukuje pocit velkého hladu.
CITRONY
Kyselé zeštíhluje! Díky vitamínu C budete zdraví a navíc podpoříte spalovaní tuků.
ČESNEK
Sirné sloučeniny obsažené v česneku podporují prokrvení, urychlují zažívání a mají odvodňující účinky. Česnek také účinně uvádí do chodu systém spalování tuků.

Přejídání

15. července 2009 v 16:52 | gogosisi |  Jídlo??
Přejídání
Bludný kruh výstižně popisují pohádky jazykem svých metafor. Brání hrdinovi pohádky pokračovat v cestě za jeho cílem a svobodou. Nutí ho bloudit v krajinách, kde nechce být, stále dokola po stejných místech. Cesta z bludného kruhu ven bývá nesnadná. Začít ji hledat je možné pouze tehdy, pokud si zbloudilec vůbec uvědomí, že bloudí v kruhu. Obdobně začít hledat cestu z bludného kruhu přejídání je možné, pouze pokud si člověk všimne (připustí) svoji potíž s jídlem (svoje bloudění). Uvědomění je důležitý první krok na cestě k uzdravení (nezávislosti na jídle). Umožňuje nastartovat vlastní sebeúzdravné mechanismy a umožňuje i eventuální vnější pomoc (od odborníků).
Dalším krokem při hledání "cesty ven" je porozumění fungování bludného kruhu - v našem případě cyklu zlozvyku přejídání. Prohlédněme si důležitá místa, která ho startují a udržují v chodu a kterými je potřeba se zabývat při hledání cesty ven. Samotné přejídání není jediným problematickým bodem.
Proto také ke zvládnutí zlozvyku obvykle nestačí zaměřit se pouze na dietu. Dobré dietní programy podporují své klienty na všech úrovních cyklu.
Někdy je ke zvládnutí zlozvyku potřebná také psychoterapeutická pomoc a podpora.
Schéma cyklu přejídání:
1. Spouštěcím mechanismem k vytvoření cyklu závislosti bývá obvykle hlad po lásce. Citový hlad otupí zdravé vnímání vnitřních potřeb a vnějších rizik, takže pak můžeme snadno překročit "bludný kořen" a začít bloudit v cyklu zlozvyku.
Hlad po lásce začíná nejčastěji v dětství. Člověk pocházející z rodiny, kde nebyl dostatečně citově sycen, vstoupí do dospělosti s hladem v srdci, který ho může hnát k náhradnímu uspokojení - například k sycení žaludku. V některých případech může spustit cyklus závislosti trauma (nešťastná láska, velké zklamání, zohyzďující onemocnění...), eventuálně další příčiny.
2. Nízká sebeúcta - je obvykle důsledek prožití láskou nenasyceného dětství. Bývá pociťována jako bolest. Ta žene člověka ke hledání léku, který by ji utišil - anestetika.
3. Jídlo jako anestetikum ("pohon" pro cyklus zlozvyku). Při hledání cesty, jak učinit bolest snesitelnou, je člověk (s otupělou vnímavostí vůči svým skutečným potřebám a rizikům) náchylný uchýlit se k jídlu, k alkoholu, k drogám, zklidňujícím lékům, sexu, utrácení, nutkavému pomáhání ostatním, zlobení se na celý svět......Všechna tato "anestetika" mají schopnost tlumit úzkost a bolest. Jejich dlouhodobé užívání, však může bránit vypořádání se s problémy, které bolest dále způsobují a cyklus udržují v chodu. Navíc tlumit bolest jídlem je dvousečné. Jídlo nakrátko uleví od bolesti, ale současně slouží jako prostředek sebepotrestání (pocity viny po přejedení), které způsobuje další bolest. Jídlo je tedy současně pohonem pro cyklus zlozvyku.
4. Důsledkem přijímání většího množství potravy než tělo potřebuje je obezita. Obezita zmenšuje
uspokojení ze života. Omezuje své majitele v mnoha činnostech - především v pohybu. Sport a sex se stává nepohodlný a obtížný. Obezita hendikepuje při získávání práce, či na cestě k povýšení. Limituje při navazování citových vztahů. Může přispívat k izolaci a pocitu osamělosti. Má mnoho zdravotních rizik (onemocnění srdce, cév, kloubů, "cukrovka" /diabetes 2.typu/....).
To vše může přispět k dalšímu poklesu sebeúcty, pocitům viny a studu.
5. Lidé chyceni v cyklu zlozvyku, jsou obvykle zatíženi falešným nákladem vlastní viny a studu, který si nesou již z dětství - kdy byli od rodičů často obviňováni: "Měl by ses za sebe stydět", "Styď se", "Nezasloužíš si radost..."... Je velmi nebezpečné, když toto hodnocení dítě přijme za své a začne si říkat: "Nezasloužím si být šťastný", "Nezasloužím si radost", "Nezasloužím si být zdravý", "Nezasloužím si být úspěšný", "Nezasloužím si být milovaný", "Zasloužím si trest"...
Stud také může pocházet z falešné viny za věci, které jsme nezpůsobili - jakými byly třeba chudoba rodičů, alkoholismus rodiče, bolest či onemocnění rodiče....
K tomu se přidává vina a stud za přejídání. Tak obézní lidé často nesou dvojí břímě viny.
6. Z pocitu falešné viny se těžko vymaňuje. Člověk ji může obrátit proti sobě a vyřešit situaci sebezničujícím způsobem. Začne se nenávidět, trestat. Obětuje své tělo, obětuje své radosti, zdraví...
Čím více nese člověk studu, tím více si říká: "Nemám právo projevit svoji zlost vůči ostatním!" A tak jí obrací proti sobě. Tato sebenenávist dál prohlubuje hladová místa v jeho srdci a zvětšuje "díry" hladu po lásce. Tak znovu roztáčí další kolo cyklu.
Přejídání, jako většina zlozvyků mívá tendenci držet se člověka dlouhodobě a zhoršovat se. Můžou se vyskytovat různě dlouhá období, kdy člověk jí střídmě a pak zase upadne do přejídání. Zhoršení může nastat v obdobích emočního vypětí, nebo také při změnách režimu, s měnícími se zájmy či v těhotenství. Na druhé straně dobrá období v životě mohou naopak přispět ke zvládnutí zlozvyku (dočasnému, či trvalému).
Pokud se vám podařilo porozumět obecnému fungování cyklu přejídání, jsou dalšími kroky na cestě z něj:
  • Nalézt vlastní hladová a bolavá místa v duši, a pomoci jim se zahojit
  • Uvědomit si zátěže falešné viny a odložit je.
  • Nalézt spouštěče přejídání , abychom zbystřili svoji ostražitost vůči riziku.
  • Nalézt ochranné mechanismy před spouštěči přejedení.
  • Posilovat zdravé sebevědomí.
  • Zajišťovat zdroje emočního sycení (rozvíjet tvořivé činnosti, kvalitní vztahy, koníčky a další zdroje radosti, relaxovat...).
  • Naučit se rozlišovat hlad od jiných potřeb. Dostat pod kontrolu příjem potravy. Vytvořit si dostatečně chutný a pestrý jídelníček a zdravé stravovací návyky.
  • Zajišťovat si dostatečný a pokud možno příjemný výdej energie.
Kroky, které nejsou snadné a někdy k nim bývá potřebná terapeutická pomoc a podpora.

O hubnutí

15. července 2009 v 16:52 | gogosisi |  Diety
1. Americká společnost proti rakovině prokázala, že lidé užívající pravidelně umělá sladidla nehubnou, nýbrž nabírají. Zdá se, že tyto látky zvyšují chuť k jídlu a zpomalují proces trávení.

2. Kyselina gama-linolenová (GLA) je aktivní složka oleje z černého rybízu, lněného oleje a pupalkového oleje, která pomáhá regulovat metabolismus tuků a kontrolovat chuť k jídlu.

3. Téměř 95% lidí dodržujících dietu do roka opět nabere ztracenou hmotnost a drží dietu opakovaně. Nejlepším způsobem, jak snížit hmotnost, a snad jediným způsobem, jak sníženou hmotnost udržet, je trvalý přechod na zdravou výživu a přijetí aktivnějšího způsobu života.

4. Velmi malý přísun kalorií způsobuje zpomalení metabolismu, což vede ke spálení jen velmi malého množství přijatých kalorií.

5. Člověk, který má vysoký podíl svalové tkáně oproti tuku, má i vyšší rychlost metabolismu než osoba s převažujícím podílem tukové tkáně, a bude tudíž potřebovat i více kalorií.

6. Studie z roku 1994 sponzorovaná americkým ministerstvem zemědělství prokázala, že stopový prvek bor může urychlit spalování kalorií. Jako zdroje boru jsou vhodné hrozinky a cibule.

7. Podle oficiálních údajů z Velké Británie užívání směsi jednoho dílu rostlinného oleje a dvou dílů vinného octa k masáži podporuje uvolňování tuku. Doporučujeme použití čistého za studena lisovaného olivového oleje. Masáž provádějte dostatečně energicky nejméně třikrát týdně. Tato léčba je vhodná i pro bolavé a ztuhlé klouby.

spočítek si kalorie

15. července 2009 v 16:51 | gogosisi |  Váha, Tuky .._
Sport1
Jistě tě zajímá, kolik kalorií spálíš při nějaké činnosti. Hlavně při sportu nebo jiné fyzické námaze, třeba po ranním běhu. Zjistit to je velmi jednoduché: Změř si, kolik tepů máš za 10 sekund (přilož si prst na některou z tepen a počítej, při tom pozorně sleduj hodinky). Od počtu tepů odečti 12 a vynásob 2 (muži 3). Číslo, které ti vyjde je počet kiloJoulů, které spálíš za jednu minutu.
Např.:Máš 20 tepů za 10 sekund.
20-12=8;
8x2=16
Spálíš tedy 16 KJ za jednu minutu. V případě, že sji tímto tempem sportovala 20 minut spálíš 16x20, tedy 320 KJ.
Sport2

Žvákačky

15. července 2009 v 16:50 | gogosisi |  Jídlo??
Bubble
Nadměrné užívání žvýkaček a bonbonů bez cukru vede k chronickému průjmu, bolestem břicha a drastickému úbytku na váze. Informovali o tom britští lékaři, podle nichž způsobuje nepříjemné zdravotní komplikace sorbitol obsažený v těchto výrobcích.
Dva pacienti s chronickým průjmem, bolestmi břicha a drastickým úbytkem na váze se po vyšetření přiznali, že denně vyžvýkají několik balíčků žvýkaček. Jednadvacetiletá žena spotřebovala denně tolik cukru prostých žvýkaček, že do svého těla dostala 18 až 20 gramů sorbitolu. Jedno dražé či plátek obsahuje asi 1,25 gramu této látky.
Druhý z pacientů, šestačtyřicetiletý muž, vyžvýkal denně až dvacet žvýkaček, takže do svého těla přijal okolo 30 gramů sorbitolu.
Přestože může tato látka při nadměrném užívání způsobit vážné zdravotní komplikace, po úplném vysazení se obvykle vrátí metabolismus do normy. Oba pacienti po dietě měli normální pohyblivost střev, nabrali ztracenou váhu a přestali trpět průjmem.
"Naše případy demonstrují, že konzumace sorbitolu může způsobit nejen chronický průjem a potíže s peristaltikou, ale také znatelný úbytek na váze," uvedli autoři.
(Že by náhrada za laxativa?)

poslední jídlo

15. července 2009 v 16:49 | gogosisi |  Jídlo??
..přejde vás nutkání mlsat.
Řada z nás to dobře zná, veškeré snahy dodržovat vyvážený stravovací režim pokaždé zhatí sžíravý pocit chutě na něco dobrého odpoledne a večer.
Tým britských expertů však přišel na to, že stačí jen velmi málo a touhu po dobrotách lze oslabit, takže člověk sní nakonec mnohem méně. Vždy, když na člověka přijde nutkání něco si dát, měl by začít intenzivně myslet na poslední pozřené jídlo. Nutkání dopřát si další laskominu se tak údajně výrazně sníží.
Většina dietologů a obezitologů přitom doporučuje hubnoucím, aby při hříšných myšlenkách na jídlo začali myslet rychle na něco úplně jiného, co by jejich nutkání k pojídání dobrot rozptýlilo. Také se doporučuje rychlá chůze, čištění zubů nebo telefonát kamarádovi.
Experti z University of Birmingham ovšem tvrdí, že opak může být mnohem účinnější. Opakem míní usilovné vzpomínání na poslední pozřené jídlo. Pokud na něj člověk intenzivně myslí, jeho chuť na sladkosti a jiné drobné laskominy se výrazně sníží.
Doktorka Suzanne Higgsová ve své studii sledovala skupinu studentek, která pravidelně obědvala. Po jedné či třech hodinách jim pak nabízela svačinku v podobě sušenek. Po drobné ochutnávce měla polovina žen myslet usilovně na svůj oběd. Všechny dobrovolnice pak mohly dostat libovolné množství sušenek.
Po hodině od oběda většina žen snědla jen velmi málo sušenek. Ale po třech hodinách od oběda už byly výsledky obou skupin studentek výrazně odlišné. Ženy, které byly vyzvány, aby si vzpomněly na svůj oběd, snědly jen velmi málo sušenek, ale druhá skupinka, která měla za úkol vzpomínat na cestu do práce a nikoli oběd, spořádala všechny nabízené sušenky.

Tuky? kudy mizí??

15. července 2009 v 16:48 | gogosisi |  Váha, Tuky .._
Jak se dostanou tuky do vaších špeků (tukových zásob)
Tuky se po strávení uvolňuji do krve odtud se ukládají jako triglyceridy. Na stejném místě skončí i přebytek jednoduchých cukrů těm tam pomůže inzulín, který se vyplaví při prudkém a vysokém příjmu jednoduchých cukrů. Další kapitolou jsou ovocné cukry, fruktoza, která pokud není rychle pohlcena a využitá svaly, tak jde do tuku i bez inzulínu!
NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY DO TĚLA NEŽ JÍDLEM !!
Jak se dostanou tuky z vaších špeků pryč
Většině z Vás asi tuky nevypadávají z kapsy, jak se tedy dostanou ven ?
Štěpení tuků a mastných kyselin za vzniku ATP a CP probíhá přímo v místě spotřeby - ve svalové buňce. Česky řečeno musí je spálit Vaše svaly. Čím více tedy budete mít svalů, tím více tuků můžete spálit. Dokonce tim víc jich budete pálit i v klidu!
K tomu aby vůbec mohlo dojít ke spálení tuků, musí se uvolnit ze zásob a dostat se do svalů. Tento přenos probíhá samozřejmě přes krev, jediné vhodné transportní medium v lidském těle. Tento proces spouští adrenalin a glycogen. A dochází k němu teprve až po 40 minutách výkonu v aerobní zóně. Pokud tedy chcete hubnout aerobikem, měli byste cvičit aspoň 2 hodiny.
K hubnutí neni přímo zapotřebi posilovat, stačí jakýkoliv běžný pohyb, hlavní je vhodný jídelniček.
Tuky, které jsou ukládány v špecích jsou uloženy jako triglyceridy. Chemický řetězec se skládá ze tří dlouhých řetězců uhlíků s vodíky (mastné kyseliny), na jednom konci propojené glycerolem. Aby je bylo možné spálit, musí se odstranit glycerol (spálí se stejným mechanizmem jako glukóza) a zbylé mastné kyseliny se zpracuji v tzv. krebsově cyklu (spaluji se ve svalu postupně).
NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY Z TĚLA VEN NEŽ SVALOVOU AKTIVITOU !!
Které tuky se spálí první
Zhubnout musíte všude, tělo nedokáže pálit tuk na určitém místě. Musíte si uvědomit, že pálení tuků probíhá přes krev. A to asi tak, že když svaly svou činnosti, a je jedno které svaly a kde, spálí určitou energii (sachry) tak za určitých okolností se tělo rozhodne použit jako další zdroj energie tuky. Toto rozhodnuti je do praxe uváděno pomocí hormónů a dalších látek, které jsou všechny vypuštěny do krve. A tato krev s touto instrukci kudy teče tělem a narazí na tuk tak ho použije jako zdroj energie. A po složitých reakcích ho opět krev zanese do cílové stanice - svalů. Zhruba se celý tento proces spouští po 40 min. cvičení.
Snad je to dostatečně jasné, abyste pochopili, že cvičením břicha se nehubne břicho ! Prostě to nejde jediným transportním kanálem pro tyto účely je krev. Takže nejlíp je cvičit velké svaly (stehna a zadek) ty spálí hodně energie a tím pádem je velká poptávka po energii.
Odkud se bude ten tuk brát záleží hlavně na genetických danostech. Tuk tedy tento proces odstraňuje rovnoměrně po celém těle dle genetického klíče. Proto většině žen zůstává nejdéle tuk na bocích, břichu a zadečku. Chce to tedy trpělivost a vhodnou dietou odstraňovat tuk tak dlouho, až budete spokojeni.
NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY ZE ZÁSOB DO SVALŮ NEŽ KREV !!
Tuky
Na tomto obrázku je schématicky zhrnuto to, co se táhne celým článkem. Do tukových zásob (vaších špeků) se tuk dostává z potravy a zanese ho tam krev.
Je to zase jedině krev, která si umí vyzvednout tuk z vaších tukových zásob (špeků) a odnest ho do svalů. Není v lidských silách přinutit krev, která protýká celým vaším tělem, aby si brala tuk ze zadku a ne z míst kde se vám to nehodí !
Z vašeho těla se tuk dostává v podobě energie, kterou vydají svaly. A do svalů tuk zase přinese krev.

CELÝ TENTO SYSTÉM JE UZAVŘEN A NEEXISTUJE JINÝ VCHOD ANI VÝCHOD !!
Shrnuti
Limitujícím faktorem rychlosti hubnuti je množství svalů.
Zázračné produkty nemůžou fungovat, musely by za a/ uvolnit tuk do krve a za b/ spálit ho ve svalech. Takže pokud produkty slibuji, že nemusíte nic dělat došlo by pouze k uvolnění tuků do krve a to by Vás zabilo ! Naštěstí tyto produkty nefunguji, tak to přežijete.

TUK SE Z TĚLA NEVYPAŘÍ, ANI NEVYPOTÍ, JEDINÁ CESTA JAK SE DOSTANE PRYČ, JE ROZPUSTIT HO V KRVI, DOPRAVIT HO DO SVALŮ, A TAM HO SPÁLIT !

Hubněte mlékem

15. července 2009 v 16:47 | gogosisi |  Váha, Tuky .._
Poslední výzkumy ukazují na to, že konzumace mléčných výrobků citelně podporuje snižování hmotnosti...

Doktor Michael Zemel (vedoucí katedry výživy na univerzitě v Knoxvillu ve státě Tennessee), objevil, že mléko potlačuje sklon tukových buněk hromadit kalorie a podporuje výdej energie ve formě tepla. Působí tak tvrdý sýr i jogurt, a to dokonce i smetanový. Navzdory všem zažitým představám prý mléčné výrobky každou dietu snadno trumfnou.
Doktor Zemel se účinky mléka na metabolismus zabývá už přes deset let, a když své závěry publikoval, vzbudil v odborných kruzích velký zájem. Několik vědců prověřilo staré výzkumy a zjistilo, že při nich pokusné osoby zdánlivě bezdůvodně ubývaly na váze.
Zjistilo se, že vyšší příjem vápníku v průměru znamená nižší váhu. Tatáž souvislost byla zjištěna u žen a mužů všech věkových kategorií.
Dietologové z univerzity v Tennessee sledovali skupinu dětí od kojeneckého věku. Mimo jiné zaznamenávali informace o jejich stravě, váze a množství tělesného tuku. Přišli na to, že čím je strava bohatší na vápník, tím má dítě v šesti letech tělesného tuku méně.
Doktor Zemel si prošel výsledky jednoho vládního výzkumu a zjistil, že mezi účastníky, kteří jedli stravu bohatou na vápník, bylo šestkrát méně obézních lidí než mezi těmi, kteří si na mléčné výrobky nepotrpěli.
Poté doktor Zemel provedl experiment s 32 dobrovolníky s nadváhou. Tuto skupinu rozdělil na dvě části a oběma snížil denní příjem energie o 500 kalorií. První skupině zařadil do stravy 3-4 porce rozmanitých mléčných výrobků, kdežto druhé skupině je zakázal. Po půl roce se ukázalo, že všichni zůčastnění zhubli, ale ti, kteří jedli mléčné výrobky, ztratili na váze o 70% víc než ostatní. Shodili téměř devět kilo, zatímco dobrovolníci z druhé skupiny jen asi pět. Navíc se "mléčná" skupina zbavila o 64% více tělesného tuku než skupina kontrolní. Mimoto šlo zejména o tuk břišní, který nejvíc ohrožuje srdce.
Klíčovou roli zřejmě hraje vápník. Ovlivňuje nejenom stav kostí, ale i cév a nervové soustavy. Podle doktora Zemela je to důležitá signalizační látka, která různým typům buněk "říká", co mají dělat. Mezi ně zřejmě patří i buňky tukové. Při laboratorních pokusech přišel doktor Zemel na to, že dostatek vápníku v krvi jim dává pokyn, aby přestaly tuk hromadit a začaly ho spalovat. Při nízké hladině vápníku je tomu naopak. "Tukové buňky pak rostou a 'tloustnou'. A kdo má velké a tlusté tukové buňky, je sám také tlustý," říká doktor Zemel. Náš typický jídelníček dává bohužel buňkám informaci špatnou.
Optimální denní příjem vápníku pro muže i ženy ve věku 25 až 50 let je 1000 mg, pro ženy po menopauze a muže nad 65 let je to 1500 mg. Ti, kdo mléčné výrobky nejedí, dostávají pouze 300 až 400 mg, což může ovlivnit nejenom jejich linii, ale i zdravotní stav. Deficit mohou vyrovnat kalciové tablety, ale pokud jde o váhu, Zemelovy pokusy naznačují, že souboru živin obsažených v mléce se žádné prášky nevyrovnají.
V nedávném výzkumu srovnával doktor Zemel tři pokusné skupiny: první brala kalciové tablety, druhá jedla více mléčných výrobků a poslední pouze omezila příjem kalorií. Na konci experimentu se ukázalo, že "pilulková" skupina shodila sice víc než ti, kdo se spolehli jen na stravu, ale pořád to bylo o hodně méně než u těch, kdo jedli mléčné výrobky.
Abyste zhubli, chce to vápníku opravdu hodně. Podle Zemelových výzkumů je zeštíhlující efekt nejvýraznější při čtyřech porcích mléka, jogurtu nebo sýra denně. (jedna porce se rovná asi 200g mléka, 150g jogurtu nebo přibližně šesti lžícím strouhaného sýra.) Pro lidi, kteří špatně snážejí mléčný cukr neboli laktózu, může už jen zmínka o takové dávce vést k pocitu nadýmání. Je pravda, že až čtvrtina dospělé populace má poměrně málo laktázy, tedy enzymu, který laktózu štěpí. Výzkumy ale ukazují, že i takoví lidé si časem na mléčné výrobky zvyknou. Jogurty a tvrdé sýry se totiž tráví snáz, protože část cukru se v nich štěpí už během výroby.


jaké mÁŠ BMI??

15. července 2009 v 16:43 | gogosisi |  Jídlo??
http://www.foodnet.cz/zdravi/kalkulator/

na tomto odkazu najdeš vše pro to aby sis ho vypočítla :)

Kalorická tabulka

15. července 2009 v 16:41 | gogosisi |  Jídlo??

Kalorické hodnoty polévek

Polévka 0,33 l Kj
Hovězí s těstovinami 310
Špenátová 450
Hovězí s játrovou rýží 470
Květáková 480
Pórková s vejcem 500
Čočková 600
Slepičí s nudlemi 630
Česnečka s bramborem 640
Rajčatová s rýží 680
Bramborová 700
Dršťková 700
Fazolová 700
Hrachová 770
Kulajda 790
Frankfurtská 800

Kalorické tabulky Potravina 100 g Energie (KJ)

MLÉKO

Mléko plnotučné - 264
Mléko polotučné - 190
Mléko nízkotučné - 155
Smetana ke šlehání 33% tuku - 1250
Smetana do kávy 12% tuku - 574
Smetana do kávy 10% tuku - 500
Mléko Tatra light 4% tuku - 425
Candy Up mléčný nápoj s čokoládovou příchutí (Candia) - 252
Školní mléko kapucín - 328

JOGURTY A JOGURTOVÁ MLÉKA

Garde s kousky meruněk (Olma) - 350
Activia Danone s vlákninou - 448
Fantasia s ovocem (Danone) - 435
Jogobella (Zott) - 413
Yopi (Yoplait ) - 440
Plný jahod (Yoplait) - 395
Šlehaný jogurt Kunín - 660
ProBio vanilkový (Rajo) - 430
Dr.Bio bílý (Olma) - 430
Twiggy bílý (Bohemilk) - 254
Nízkotučný s ovocem (Kunín) - 386
Vitalinea ananasový (Danone) - 214
Vitalinea bílý(Danone) - 188
Bílý se sníženým obsahem tuku ( Kapucín) - 280
Adrian odtučněný s musli (Olma ) - 195
Nízkotučný s kousky jahod (Yoplait ) - 207
Florian (Olma ) - 600
Stefi odtučněný višňový (JM ) - 329

KYSANÉ MLÉČNÉ NÁPOJE

Vitalinea nápoj ( Danone ) - 151
Stefi light (JM( - 171
Jemný jogurtový nápoj ( Danone ) - 370
Prince jogurtový nápoj ( Danone ) - 379
Actimel ( danone ) - 371
Šlehané podmáslí (JIMA) - 180
Kyška ( Olma ) - 370
Acidofilní mléko 3,6% - 240

DALŠÍ MLÉČNÉ VÝROBKY

Danette duo ( Danone ) - 457
Danette čokoládový - 613
Pribináček - 1025
Puding čokoládový Kunín - 420
Danissimo mouse ( Danone ) - 574
Danissimo vanilkové ( Danone ) - 560
Prince kord (Danone ) - 575
Papík smetanový krém ( Dámsi ) - 934
Jihočeská lahůdka s medem a oříškem - 872
Jihočeská lahůdka s čokoládou a oříškem - 860
Jihočeská lahůdka cherry - 814
Monte ( Zott ) - 819
Motty smetanový krém s oříšky a kakaem ( Olma ) - 750
Zakysaná smetana light ( Yoplait ) - 538
Zakysaná smetana pochoutková ( Olma ) - 715
Mléčná rýže ( Kunín ) - 630
Milchereiss ( Muller ) - 485
Tvaroh tučný - 770
Tvaroh jemný - 456
Tvaroh bez tuku - 290
Tvaroh tvrdý - 538

SÝRY

Gervais ( Danone ) - 940
Lučina - 1218
Mozarella - 1010
Ricotta - 850
Cottage - 402
Balkánský sýr - 977
Oštiepok 50% t.v.s. - 1533
Slovenská parenica 50% t.v.s. - 1520

Brynza 50% t.v.s. - 1284
Hermelín - 1100
Camembert 45% t.v.s. - 1192
Camembert 30% t.v.s. - 904
Eidam 45% t.v.s. - 1460
Eidam 30% t.v.s. - 1102
Ementál 45% t.v.s. - 1622
Parmezán 25% t.v.s. - 1569

Čedar 50% t.v.s. - 1666
Zlato 50% t.v.s. - 972
Gouda 30% t.v.s. - 1082
Moravský bochník 45% t.v.s. - 1432
Olomoucké tvarůžky - 560
Romadur 20% t.v.s. - 738
Romadur 40% t.v.s. - 1996
Niva 50% t.v.s. - 1549
Niva 60% t.v.s. - 1699

Tavené sýry 60% - 70% t.v.s. - průměrně - 1530
Tavené sýry 50% - 60% t.v.s. - průměrně - 1260
Tavené sýry 40% - 50% t.v.s. - průměrně - 1200
Tavené sýry 30% - 40% t.v.s. - průměrně - 1060
Tavené sýry 20% - 30% t.v.s. - průměrně - 760

CEREÁLIE

Corn flakes - 1544
Corn flakes med a kakao - 2097
Wheat flakes ( Bona Vita ) - 1470
Růženčin sen ( BonaVita ) - 1583
Šmudluv mls (BonaVita ) - 1583
Čokoflek čerta Barnabáše ( Bonavita) - 1591
Jeníkův lup s čokolád.náplní (BonaVita) - 2097
Cereálie Fitness ( Nestlé) - 1522
Ciniminis ( Nestlé ) - 1743
Chocapic (Nestlé) - 1657
Plněné polštářky s lískovými ořechy ( Emco ) - 1908
Obilné kuličky Ferdy mravence ( Emco ) - 1622
Toppas celozrnná klubíčka ( Nestlé ) - 1441
Musli s čokoládou ( Nestlé ) - 1560
Musli křupavé s ořechy ( Emco ) - 1900
Musli tyčinka v jogurtu FLY - 1 ks /25 g - 412
Musli tyčinka Senza s oříšky - 1 ks/25g - 410

Musli tyčinka Fit meruňková 1 ks/25 g - 483
Musli tyčinka Champion light (Usavsko) - 1 ks/40g - 540
Musli tyčinka Champion jablko jogurt (Usovsko) - -
1 ks/48 g - 739
Oříšková tyčinka Peggy (Ekofrukt) - 1 ks/29 g - 682
Musli tyčinka Twiggy meruňková v jogurtu-1 ks/35g - 585
Corny oříšková extra big (Schwartau) - 1 ks/50g - 928
Bifit ovocno - obilná (Fructal) - 1 ks/35 g - 539
Schlimbach ovocný řez, různé druhy - 1 ks/40 g - 680
Knuspi biskvit v karobu - 1 balení/30 g - 552
Knuspi biskvit skořicový bezlepkový -1bal/30 g - 483
Knuspi perník polomáčený - 1 balení/30 g - 552

ČERSTVÁ ZELENINA

Brokolice - 138
Brukev - 134
Kapusta hlávková - 176
Kapusta růžičková - 214
Květák - 121
Zelí bílé hlávkové - 121
Zelí červené hlávkové - 134
Celer, bulva - 205
Černý kořen - 264
Červená řepa - 201
Mrkev - 188
Křen - 440
Pastinák - 226
Petržel, kořen - 264
Ředkev - 90
Ředkvička - 84
Tuřín - 101
Vodnice - 98
Celer řapíkatý - 137
Čekanka salátová - 92
Mangold listy - 59
Pekingské zelí - 51
Polníček - 68
Reveň - 84
Špenát - 137
Salát hlávkový - 75
Salát římský - 65
Salát ledový - 53
Šterbák - 155
Řeřicha zahradní - 56
Listy smetanky - 218
Potočnice - 94
Celer nať - 197
Petržel nať - 243
Fazolka - lusky - 163
Hrášek - 316
Lilek - 163
Meloun cukrový - 117
Meloun vodní - 110
Okurka salátová - 67
Okurka nakládačka - 49
Paprika červená - 121
Paprika zelená - 65
Rajčata - 103
Tykev velkoplodá - 167
Tykev kabačky - 55
Tykev špagetová - 111
Cuketa - 77
Patizony - 209
Cibule suchá - 201
Cibule čerstvá - 138
Cibule šalotka - 86
Česnek - 452
Pažitka - 214
Pór - 193
Chřest - 91
Kukuřice cukrová - 444
Kopr - 163
Fenykl - 114
Artyčoky - 167
Topinambury - 334
Okra - 130
Brambory ranné - 297
Brambory zimní - 331
Výhonky mungo - 96
Výhonky bambusové - 71
Výhonky sojové - 209

OVOCE A OŘECHY

Jablko - 255
Hrušky - 276
Kdoule - 160
Jeřabiny - 326
Aránie - 348
Mišpule - 178
Broskve - 219
Nektarinky - 152
Meruňky - 239
Třešně - 268
Višně - 209
Mirabelky - 222
Švestky - 280
Renklady - 255
Slívy - 173
Angrešt - 207
Rybíz červený - 157
Rybíz bílý - 112
Rybíz černý - 194
Maliny - 230
Ostružiny - 200
Borůvky - 275
Klikve - 159
Brusinky - 255
Bezinky - 200
Šípky - 420
Moruše - 152
Dřínky - 164
Rakytník - 210
Jahody - 180
Hrozny - 289
Pomeranče - 199
Kumkváty - 183
Mandarinky - 197
Klementinky - 158
Citrony - 197
Grapefruity - 172
Ananas - 176
Kiwi - 209
Mango - 290
Papája - 59
Avokádo - 925
Banány - 398
Granátová jablka - 248
Grenadila - 179
Datle - 530
Fíky - 185

SUŠENÉ OVOCE

Datle - 1151
Fíky - 967
Hrozinky - 963
Hrozinky sultánky - 1113
Švestky - 1021
Šípky - 895
Banány - 1399
Hrušky - 891
Jablka - 1066
Meruňky - 1004

OŘECHY

Vlašské - 2822
Lískové - 2872
Kaštany - 896
Arašídy - 2512
Para - 2873
Pistácie - 2658
Kešu - 2530
Mandle - 2587
Kokos - 1530
Kokos strouhaný - 2536

OBILOVINY, OBILNÉ PRODUKTY A SEMÍNKA

Amarant - 1220
Ječmen zrno - 1318
Ječná celozrnná mouka - 1467
Ječné kroupy - 1495
Kukuřice zrno - 1368
Kukuřičná celozrnná mouka - 1356
Kukuřičná krupice - 1418
Oves zrno - 1464
Ovesné vločky - 1616
Ovesné otruby - 1479
Pohanka zrno - 1406
Pohanková celozrnná mouka - 1479
Pohankové krupky - 1402
Proso zrno - 1464
Jáhly - 1530
Pšeničné otruby - 715
Pšenice zrno - 1293
Pšeničná celozrnná mouka - 1264
Pšeničná krupice - 1533
Pšeničná mouka - špalda - 1478
Pšeničné klíčky - 1640
Pšeničné vločky - 1481
Rýže natural - 1475
Rýže kulatozrnná - 1560
Rýže parboiled - 1520
Rýže jasmínová - 1540
Rýže divoká indiánská - 1500
Rýže celozrnná - 1471
Pšenice špalda, zrna - 1339
Solamyl - 1348
Žitná celozrnná mouka - 1440
Žitné vločky - 1284
Žito, zrno - 1230

SEMÍNKA

Lněná neloupaná - 1573
Mák - 1996
Sezamová - 2364
Slunečnicová - 2427
Dýňová - 2260

HOUBY

Hřib - 84
Hřib sušený - 519
Klouzek žlutý - 50
Kozák - 75
Liška jedlá - 46
Ryzec - 59
Smrž jedlý - 42
Václavka - 63
Žampiony - 67

LUSTĚNINY, TĚSTOVINY, PEČIVO, SUŠENKY

Čočka - 1436
Fazole - 1403
Hrách - 1424
Soja - 1863
Sojová mouka odtučněná - 1390
Sojová mouka plnotučná - 1491
Boby mungo - 1125
Cizrna - 1151

TĚSTOVINY

Vaječné - 1531
Bezvaječné - 1492
Celozrnná pšeničná kolínka (Pro - bio) - 1566
Pšeničné celozrnné vlasové nudle (Prto - bio) - 1574
Celozrnná žitná vřetena - 1442
Lasagne (Federici) - 1577

PEČIVO

Konzumní chléb kmínový - 1022
Pšeničný chléb - 1051
Celozrnný chléb průměrně - 992
Kyjevský žitný - 1023
Šrotový chléb Gravit - 1142
Žitný chleba Vita - 1051
Banketka - 1407
Dalamánek - 1101
Rohlík bílý - 1218
Veka - 1185
Arabský chléb - 1109
Bageta - 1109
Knackebrot light (Vasa) - 1320
Knackebrot fibre (Vasa) - 1280
Racio chlebíčky pětizrnné - 1499
Raciolky pšeničné - 1450

Křehký chléb pohankový - 1392
Křehký chléb Zinutický sýrový, zeleninový - 1369
Křehký chléb Zinutický grahamový - 1293
Fitness Brot - 715
Strouhanka - 1524

SUŠENKY

Bravo s oříšky (Opavia) - 2310
Fidorka - 1 ks/30g - 630
Tatranka - 1 ks/50g - 1030
Disco - 1 ks/12g - 217
Kakaové věnečky - 1 ks/10g - 205
Prince budíček s Vitacalem - 1920
Prince s čokoládovou příchutí s Vitacalem - 1895
Vitalinea švestková taštička - 1465
Vitalinea křehké pusinky s čokoládou - 1920
Vitalinea křupavé sušené mušličky - 1530
BeBe - 1825
BeBe s cereáliemi - 1720
Smolíček perník - 1615
Jogurtový perník s merunkvou náplní - 1752
Dětské piškoty plus - 1210
Pardubický perník s kokosovou náplní a čokoládovou polevou - 1800
Pardubický perník borůvkový - 1752
Opavia oplatky Via - 1895
Miňonky kokosové - 2230
Kinder Milch Schnitte - 1711
Kinder Pingui - 1855
Flipz preclíky v čokoládě (Nestlé) - 1745
Veronika rýžová pochoutka v čokoládě - 2120
Amaranthela - 2302
Raciolky mléčnočokoládové - 1791
KitKat - 2120
Čokoláda Forte se sušenkami - 2083
Čokoláda Milka Diet - 2030
Plněné trubičky dia - 2383
Florina (Danone) - 1825

KOMPOTY

Švestkový - 336
Třešnový - 308
Meruňkový - 333
Mandarinkový - 264
Jahodový - 326
Jablkový - 368
Hruškový - 327
Hruškový light - 176
Hroznový - 331
Dýňový - 507
Brusinkový - 705

Broskvový - 314
Broskvový light - 176
Rybízový černý - 423
Rybízový červený - 360
Ovocný koktejl light/ (Kresta) - 176

DALŠÍ OVOCNÉ VYROBKY

Babiččin džem meruňkový nízkokalorický (Stovit) - 816
Džem jahodový - 1020
Džem jahodový dia - 430
Džem borůvkový dia - 410
Džem merunkový - 1003
Džem merunkový dia - 395
Džemy různé druhy - 731
Džemy různé dia druhy - 765
Dia směs - 451
Divoké brusinky - 646
Švestková povidla - 984
Přesnídávka jablečná - 360
Přesnídávka tvarohovo - švestková - 361
Přesnídávka dia - 189

KONZERVOVANÁ ZELENINA A LUŠTĚNINY

Hrášek zelený - 268
Fazolové lusky - 100
Bílé fazole v rajské omáčce ( Bonduelle ) - 365
Červená řepa - 138
Červená řepa dia - 124
Celer s olejem - 377
Kukuřice (Bonduelle) - 495
Okurky(hamé) - 124
Rajčatová štáva - 83
Rajský protlak - 431
Zelí bílé kysané - 84
Zelí červené - 272
Zelí bílé dia - 72
Zeleninové lečo - 165
Tampa (Otma) - 227
Mrkvový salát - 142
Celerový salát - 82
Žampiony - 41
Chilli česnek - 183
Makedonská směs - 142
Kunovjanka dia - 110
Moravanka dia - 134
Olivy řecké, černé - 1469
Olivy řecké zelené - 577

ZMRAZENÁ ZELENINA

Špenát - 100
Fazolové lusky - 151
Hrášek s karotkou - 172
Hrášek zelený - 364
Karotka - 163
Květák - 126
Zeleninová směs jarní - 211
Zeleninová směs Mochovská - 265

MASO A MASNÉ VÝROBKY

Vepřové průměrně - 1502
Vepřové libové - 997
Vepřová krkovice - 1201
Vepřová kýta na řízky - 845
Vepřový bůček - 2240
Vepřová játra - 549
Uzený bok - 2470
Uzená krkovice s kostí - 1831
Hovězí přední - 961
Hovězí zadní - 762
Hovězí kližka - 642
Svíčková - 623
Hovězí roštěnec - 775
Hovězí játra - 544
Mleté maso směs - 1390
Telecí hrudí - 895
Tele cí kýta - 584
Jehněčí průměrně - 1143
Koňské - 607
Kozí - 603
Králičí - 681
Srnčí - 406
Zaječí - 473
Jelení - 469
Krůta celá - 550
Kuře celé - 550
Kuřecí prsíčka - 460
Kuřecí játra - 570
Husa - 1471
Kachna - 1614
Slepice - 515
Koroptev - 1029
Krocan - 904
Křepelka - 460
Klokaní - 660

UZENINY

Vuřty - 741
Špekácky - 1359
Párky - 1214
Párky drůbeží - 1223
Fit párky - 895
Moravská klobása - 1155
Kabanos - 1233
Český salám - 1504
Drůbeží salám - 711
Gothaj - 1816
Šunkový salám - 660
Mortadela - 915
Junior - 1223
Paprikový salám - 1682
Turistický salám - 1705
Uherský salám - 2060
Lovecký salám - 1890
Poličan - 1843
Vysočina - 1930
Čabajská klobása - 2186
Měkký salám - 1100
Debrecínka - 1133
Anglická slanina - 2000
Moravské uzené - 1391
Kladenská pečeně - 1081
Šunka vepřová od kosti - 1528
Šunka drůbeží - 500
Tlačenka - 1262
Játrovka lahůdková - 1773
Paštika se zeleným pepřem - 1200
Bůčková pomazánka - 2173
Vepřový krém s játry - 1240
Fit paštika light - 765
Francouzská paštika - 958
Kuřecí paštika - 1300
Sekaná - 1107

MASOVÉ KONZERVY

Lunchmeat - 1285
Maďarský perkelt - 749
Hovězí - 820

RYBY, RYBÍ VÝROBKY A PLODY MOŘE

Filé treska - 314
Makrela - 780
Kapr - 500
Pstruh - 450
Losos - 870
Halibut - 445
Sleď - 920
Štika - 345
Úhor - 1093
Tuňák - 665
Tuňák v oleji - 772
Sardinky v oleji - 955
Kambala v tomatě - 558
Marinovaný sleď - 888
Zavináče - 755
Uzená makrela - 1060
Tresčí játra - 2562

PLODY MOŘE
Krabi čerství - 439
Humr - 339
Škeble - 226
Sépie - 305
Ústrice - 276

Krabí tyčinky - 408
Kaviár pravý - 1021

SLADKOSTI

Cukr - 1660
Med včelí - 1377
Hroznový cukr - 1617
Sorbit - 1600
Fruktóza - 1670
Irbis sweet - 0
Kakaový prášek - 1938
Bonbony tvrdé průměrně - 1500
Cukrová vata - 1620
Žužu - 1420
Nugát sojový - 1637
Deli super - l kus/55g - 1051
Čokoláda průměrně - 2300
Kofila - l kus/35 g - 728
Nugeta - 2350
Nugátový krém - 2270

ZMRZLINY

Vienetta capuccino ( Algida ) - 645
Nanukový dort Terno ( Nanuk ) - 570
Dominik - l ks/60 ml - 432
Čokoládový pohár - 943
Pokušení light - l ks/130 ml - 337
Manhattan jogurt višeň - 715
Manhattan maple valnuts - 1130
Zmražený krém tvarohový v bílé čokoládě - 433
Rollo Brune - l ks/60 ml ( Nanuk ) - 540
Kokoska - l ks/60 ml (Nanuk) - 402
Magnum double - l ks/110 ml( Algida ) - 1639
Magnum Cherry - l ks/120 ml (Algida ) - 1227
Magnum white - l ks/120 ml (Algida) - 1250
Nogger - l ks ( Algida ) - 1150
Twister borůvkový - l ks ( Algida ) - 342
Big Eskymo - l ks ( Algida ) - 1037

TUKY A VEJCE

Máslo - 3073
Máslo pomazánkové - 1485
Linco - chuť jogurtu - 925
Diana halvarine - 1500
Lukana - 2800
Rama máslová - 2800
Dukát, Hera, Alfa, Perla,Juno - průměrně - 3150
Ramajogurtová - 1815
Flora - 2600
Flora light - 1480
Švédské máslo Bromedium - 2246
Sádlo průměrně - 3200
Sádlo škvarené - 3751
Škvarky - 3086
Pokrmový tuk na smažení - 3670
Olej průměrně - 3760
Vejce slepičí 1 ks - 335
Bílek - 67
Žloutek - 268

ALTERNATIVY MASNÝCH A MLÉČNÝCH VÝROBKU

Sójové maso ( Bona Vita ) - v hodnotách po základní - Přípravě
Kostky - 412
Big steak - 371
Granulát s příchutí šunky - 412
Pekingské nudličky - 412
Zeleninový guláš s těstovinami 1 porce - 479
Žampionová omáčka s těstovinami 1 porce - 489
Sójový dezert oříškový (Provamel ) - 512
Zlatý dezert čokoládový - 360
Sójové mléko s kalciem - 188
Tofu salám bylinkový - 673
Tofu - 301
Salám Vegeťák se sezamem - 1082
Vegeťák bezmasý párek - 1092
Klaso prejt - 625
Sójová tatarka - 1150
Sojonéza - 1100
Lesácká paštika - 567
Klaso lahůdkové - 916
Paštika tofu bezlepková - 769
Pomazánka Nora - 965
Svačinka fazolová - 697
Jogurt Fitnea - 436
Tempeh uzené - 1424
Seitan - 491
Robi - 524
Kukuřičný nápoj, sušená směs na přípravu nápoje - 2239
Kukuřičný nápoj, hotový - 100 ml - 224
Jogurt Sojafit čoko - višeň - 250
Ovesné mléko, hotové - 160
Sójové mléko, hotové - 223

TEPLÉ POKRMY

Dukátové buchtičky, šodó - 1250
Krupicová kaše - 730
Kynuté knedlíky s povidly - 1243
Lívance - 1329
Palačinky s náplní - 1122
Plněné buchty domácí - 1549
Tvarohová žemlovka - 1105
Čevapčiči - 1187
Hovězí guláš - 725
Kapr smažený - 1295
Kung Pao z kuřete - průměr - 940
Smažené filé - 1328
Smažený karbenátek - 1328
Smažený vepřový řízek - 1860
Pečená husa - 2019

Pečené kuře s nádivkou - 671
Uzené maso vařené - 2000
Vepřové ražniči - 1402
Vepřový guláš - 1081
Bramborák - 1271
Bramborové placky - 1314
Francoutzské brambory - 776
Lečo s vejci - 778
Míchaná vejce na cibulce - 1214
Smažené houby - průměr - 1250
Smažený květák - 890
Smažený sýr ementál - 1775
Topinky - 1792

Zeleninové rizoto - 854

JÍDLA K RYCHLÉ PŘÍPRAVĚ

Rýžová kaše s jahodami a jablky -1 balení - 72 g - 965
Rýže kari se zeleninou - 1 balení/63 g - 624
Instantní mléčná rýže (Dr.Oetker ) - 1478
Lívanečky s ovesnými vločkami ( Vitana ) - 1516
Škubánky, směs v prášku - 1438
Mišulka, instantní kukuřičná kaše - 1540

ZMRAZENÁ JÍDLA

Grand pizza snack s herkulesem - 150 g - 1228
Pizza šunková - 600 g - 5718
Pizza Ristorante - 370 g - 3885
Zmrazená směs na francouzské brambory - 643
Hranolky - 600
Krokety - 1313

RYCHLÉ OBČERSTVENÍ

McDonalds hamburger - 1 ks - 1089
Cheesburger - 1 ks - 1340
Big Mac - 1 ks - 2220
Hranolky - malá porce - 879
Hranolky - velká porce - 1886
Milkshake malý - 826
Jablečná taštička - 1089
Milkshake velký - 1425
Gyros - průměrně - 3200
Párek v rohlíku - 1100
Hot Dog - 1350
Langoš - 1738
Pirožek s náplní - průměrně - 1250
Smažený Hermelín - 1213

POLÉVKY

Instantní rajská - Vitana - 1 porce - 412
Instantní kuřecí - 1 porce - 256
Instantní polévka s játrovými knedlíčky - 1 porce - 219
Instantní polévka brokolicová - 1 porce - 420

STUDENÉ POKRMY

Salát Rio s bezvaječnou majonézou - 648
Salát podzimní bez cholesterolu - 503
Aspik lahůdkový s krevetami a zeleninou - 202
Bramborový salát - 883
Francouzský - 1114
Hanácký - 410
Pochoutkový - 1419
Vajíčkový - 824
Vlašský - 1042
Obložené chlebíčky - 1 ks -
Humrový - 691
S ruským vejcem - 908
Sýrový - 498
Šunkový - 500
Uherský - 700

Chuťovky

Šunkový závitek v aspiku - 1 ks - 816
Vaječná tlačenka - 961
Slané drobnosti -
Slané crackery TUC - 1650
Zlaté tyčinky sezamové - 1766
Salzzeten tyčinky - 1701
Telka klasik - 1590
Telka cibulová - 1790
Křupky arašídové - 2164
Peppies snack - spek - 2080
Crunchips paprikové - 2070
Chips solené - 1535

JEMNÉ PEČIVO A ZÁKUSKY

Biskupslý chlebíček - 1730
Babeta - 1754
Kobliha - 1 ks - 536
Buchty české průměrně - 1650
Vánočka - 1540
Listový závin s náplní - 1600
Bábovka průměrně - 1700
Paříž dort - 1 ks - 1344
Kokoska - 1 ks/ 80 g - 1717
Laskonka - 1 ks - 376
Špicka - 1 ks - 1078
Linecký koláč - 1 ks - 607
Rakvička - 1 ks - 766

PŘÍLOHY, POCHUTINY A PŘÍSADY

Brambory vařené - 383
Brambory pečené - 563
Bramborová kaše - 405
Bramborové knedlíky - 526
Vařená rýže - 364
Vařené těstoviny - 393
Hrachová kaše - 722
Míchaná zelenina - dušená - 410
Vařená čočka - 364
Vařená fazole - 347

Vařený hrách - 293
Další pochutiny -
Majonéza - 3300
Majonéza light - 1920
Kečup - 429
Zlatý bujon - 1 kostka - 92
Sojová omáčka - 578
Worcester - 318
Hořčice plnotučná - 519
Želatina - 1437
Ocet - 217
Šlehacka v prášku 1 ks - 45 g - 900
Francouzský křen pro labužníky - 566
Olivy s tuňákem nebo lososem - 677

NÁPOJE

Nápoje slazené jen aspartamem - 0
Džus 100 % - neslazený - průměr - 220
Džus 100 % - slazený - průměr - 280
Čaje granulované slazené - průměr - 1500
Poděbradka s příchutí - 90
Dobrá voda s příchutí - 85
Coca - cola - 168
Sprite - 150
Fanta - 150
Tonic - 225
Vitajus jablko - 170
Vitajus light - 76
Best light - 85
Bikava sušená s cukrem - 1800
Vitakáva - 1610
Pivo světlé 10 stupňů - 134
Pivo světlé 12 stupňů - 144
Pivo tmavé 10 stupňů - 215
Víno přírodní bílé - 226
Víno červené - 281
Sherry - 586
Vermut - 564
Sekt - 335
Destiláty - 40 % alkoholu - 1172

FITNESS

Energy carbo snack gel pro sportovní výživu - tuba - 424
Fitness pack - 1 ks - 589
Energie jogurt musli - 1 ks - 1172
MAX lecitinový nápoj - 162